Zazwyczaj zamki szyfrowe wykorzystywane są w obiektach biurowych, przemysłowych lub handlowych. Czasem spotkać można je także w budynkach użyteczności publicznej, takich jak: urzędy, szpitale a nawet szkoły. Wciąż jednak stosunkowo rzadko szyfrowe zamki stosowane bywają w budynkach mieszkalnych, zwłaszcza tych o przeznaczeniu jednorodzinnym. Czy tendencja ta będzie się utrzymywać? W jakich sytuacjach założenie zamka szyfrowego w prywatnym domu mieszkalnym może okazać się rozsądnym działaniem?

Czym jest zamek szyfrowy

Zamek szyfrowy stanowi rodzaj zabezpieczenia drzwi wejściowych. Charakterystycznym elementem urządzenia tego rodzaju jest obecność zainstalowanej klawiatury numerycznej. Otwarcie drzwi, a tym samym możliwość dostania się na teren obiektu zawsze poprzedzone być musi wstukaniem odpowiedniego kodu pin. Technologia tego typu nie wymaga stosowania tradycyjnych kluczy, niezbędnych w momencie wykorzystywania typowych zamków mechanicznych. W związku z tym jej zastosowanie polecane jest zwłaszcza w przypadku budynków, do których dostęp posiada znaczna ilość osób.

Wydawać by się więc mogło, że wykorzystywanie technologi szyfrowych w domach jednorodzinnych nie będzie rozwiązaniem lepszym od tradycyjnie wykorzystywanych zamków mechanicznych. W końcu w budynkach tego rodzaju z zasady nie przebywa więcej niż kilka do maksymalnie kilkunastu osób. Jednak w pewnych sytuacjach zastosowanie zamka szyfrowego może okazać się praktycznym rozwiązaniem.

Zamek szyfrowy w jednorodzinym budynku mieszkalnym

Wbrew pozorom również w typowym domu jednorodzinnym zamek szyfrowy może się doskonale sprawdzić. Przede wszystkim jego zastosowanie gwarantuje znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. W przypadku rozwiązań tradycyjnych klucze w łatwy sposób mogą trafić w niepowołane ręce. Mogą zostać ukradzione lub zgubione. Stosując zamki szyfrowe, które nie wymagają stosowania kluczy, ograniczamy ryzyko przedostania się do wnętrza budynku osób niepowołanych. Nawet jeśli zdecydujemy się na to, by z jakiegoś powodu udostępnić obcej osobie kod dostępu, to bez najmniejszych trudności możemy go w dowolnym czasie zmienić na inny.

Eura – zamek szyfrowy

Decydując się na zakup nowego zamka szyfrowego warto brać pod uwagę jedynie produkty najwyższej jakości. Tylko takie będą w stanie zapełnić nam pełną ochronę przez wiele lat. Powszechnie za niezwykle godne polecenia uznaje zamki oferowane przez firmę Eura-Tech. Wspomniane przedsiębiorstwo posiada już niemal dwudziestopięcioletnie doświadczenie w zakresie produkcji urządzeń zabezpieczających (zamki, czujniki itp.). Powszechnie uznawane jest za w pełni godnego zaufania lidera w swej branży.

Zamek szyfrowy Eura to propozycja stworzoną z myślą o najbardziej wymagającym kliencie, dla którego troska o bezpieczeństwo własne oraz najbliższych, stanowi wartość nadrzędną. Może być on wykorzystywany jako samodzielne urządzenie. Często jednak stanowi także element bardziej rozbudowanego systemu zabezpieczeń, w skład którego wchodzić mogą między innymi kamery, czujniki ruchu oraz domofony Eura. Zamek szyfrowy zawsze będzie jednak pełnił funkcję nadrzędną w stosunku do pozostałych fragmentów układu. Będzie w największym stopniu wpływać na możliwy do uzyskania poziom bezpieczeństwa.