Częstym tematem na blogu Euratech są wideodomofony, nic dziwnego, skoro ich popularność nieustannie wzrasta. We wcześniejszych artykułach mogliście przeczytać na temat tego, jak działają wideodomofony Eura. Dzisiaj skoncentrujemy się na wybranych modelach, porównamy je i sprawdzimy, który będzie najlepszy.

Wideodomofon Eura 4,3” HELIOS VDP-19A3

Wideodomofony EuraWideodomofon Eura VDP-19A3 to propozycja do domów jednorodzinnych. Dedykowany jest szczególnie osobom, które przede wszystkim cenią sobie prostotę, a jednocześnie pragną nowoczesnych rozwiązań.

Wśród jego funkcji znajduje się oczywiście możliwość komunikowania się z osobą znajdującą się przy bramie i kontrolą wejścia. To oczywiście nie wszystko, co oferuje nam ten wideodomofon Eura pozwala nam na obsługę dwóch wyjść np. gdy bramy i drzwi. Wyposażony został w niezawodny tryb głośnomówiący i regulację głośności. W trosce o komfort użytkowania, wideodomofony Eura umożliwiają ustawienie nasycenia i jakości obrazu na monitorze. Wśród popularnych funkcji znajdziemy wybór własnej melodii, jest ich do wyboru aż 16! Brama, inaczej zwana kasetą zewnętrzną, posiada daszek ochronny, który pomoże w ochronie przed opadami. Dodatkowo wykonano ją ze stopu aluminium. Możemy korzystać z obrazu kamery bez względu na oświetlenia ponieważ wyposażona jest w pięć diod LED. Wideodomofon Eura Helios jest chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, a świadczy o tym stopień szczelności IP44. Warto wziąć pod uwagę, w jakich temperaturach będzie używany nasz sprzęt, w przypadku tego modelu jest to zakres od -15st do +50st C.

 

Wideodomofon Eura 4,3” SYRIUSZ VDP-16A3

Wideodomofony EuraPropozycją dla bardziej wymagających są wideodomofony Eura z serii Eura Connect, na przykład model SYRIUSZ VDP-16A3. Podstawową cechą, która różni ten wideodomofon Eura od wcześniejszego przykładu jest wbudowana pamięć. Urządzenie jest w stanie pomieścić nawet 100 zdjęć – dzięki temu pod naszą nieobecność zapisują się zdjęcia osób, które chciały nas odwiedzić. Może to, w skrajnych przypadkach, okazać się dobrą metodą na złodzieja. Monitor, który zamontowano w tym urządzeniu jest głośnomówiący monitor z regulacją głośności dźwięku, jakości i nasycenia obrazu. To właściwie standard jeśli chodzi o wideodomofony Eura. Model Syriusz ma dwa razy więcej żył niż Helios aż cztery ponieważ dwie dodatkowe pochodzą z monitora. Stacja bramowa VDA-16A3 wykonana została ze stopu aluminium, co zapewni jej dłuższe użytkowanie. Podobnie jak poprzednio analizowany model ma wysoki poziom szczelności (IP44) oraz diody LED, w tym przypadku jest ich sześć. Wideodomofon Eura Syriusz w razie potrzeby można rozbudować o dodatkowe unifony (ADA: -30A3, -11A3, -12A3, -13A3. Różnica między poprzednim modelem zauważamy również w temperaturze, w jakiej może pracować, w tym przypadku jest to od -18st do +50st C.

 

Wideodomofon Eura 7” VDP-39A5 2 Easy

Wideodomofony EuraOstatnia propozycja wideodomofonu marki Eura to wyższy poziom nowoczesności. Różni się nieco od swoich poprzedników podwyższonym standardem bezpieczeństwa. Poza oczywistymi, standardowymi funkcjami mamy do czynienia również z szyfratorem, z którym spotykamy się w przypadku zwykłych domofonów. Wejście na teren posesji jest możliwe po wpisaniu specjalnego kodu, co jest niezwykle przydatne, gdy zdarzy nam się zapomnieć kluczy. Wideodomofon Eura 2 Easy, podobnie jak wideodomofony Eura Helios, może przechowywać zdjęcia. Jednak w tym przypadku mamy pomieści on w pamięci zewnętrznej nawet 118 zdjęć, a ponadto, możliwe jest podłączenie do niego karty microSD. Przy tak dużych możliwościach pamięci, wideodomofon Eura 2 Easy pozwala na rejestrację filmów. Kamera jest typu fisheye, co pozwala na podgląd o polu widzenia 170st. Ostatnią, ale nie jedyną ciekawą funkcją jest tryb prywatny. Pozwala on na blokadę kontaktu w określonym przez siebie czasie. Chwilowa dezaktywacja przyda się na pewno osobom, które mają małe dzieci albo pracują w nocy. Wideodomofony Eura stawiają przede wszystkim na ochronę Twojego bezpieczeństwa. Wybierz ten, który pozwoli Ci spać spokojnie.