„Kto mówi?” – często słychać to pytanie przez słuchawkę telefonu. Tu jednak chodzi o domofon. Znane urządzenie stało się częścią rzeczywistości, zwłaszcza mieszkańców osiedli. Dzięki nim jesteśmy bezpieczniejsi i mamy kontrolę nad tym, kto nas odwiedza.

Czy mnie słychać? – (nie)zawodny słuch

Wideofony Eura
Pierwsze domofony mają swoje korzenie w dziewiętnastowiecznych interkomach. Służyły one wówczas do komunikowania się w biurach, by zaoszczędzić czas. Rozwój tranzystorów pozwolił na rozwijanie się interkomów, by w kolejnym etapie stały się nowoczesnymi, bezprzewodowymi urządzeniami do kontroli wejść.

To, co dziś nazywamy domofonami, pojawiło się w Europie w latach 60. a w Polsce około trzydziestu lat później. Obecnie domofony posiadają wiele funkcji, między innymi zamek szyfrowy a nawet rejestr osób, które chciały wejść na teren posesji, w czasie, gdy domownicy byli niedostępni.

 

Wideodomofony Eura – nowoczesność i bezpieczeństwo

Wideodomofony EuraNikomu z pewnością nie jest obcy wideodomofon, odmiana klasycznego domofonu. Daje on możliwość podglądania, z kim rozmawiamy, co sugeruje przedrostek „wideo”. Jest to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie dla mieszkańców apartamentowców, czy domów jednorodzinnych. Dla wszystkich, którzy cenią sobie bezpieczeństwo to idealny wideodomofony. Eura to marka, która w swojej ofercie posiada różne modele wideodomofonów. Przykładowy model, Wideodomofon VDP-39A5 posiada pamięć i szyfrator. Możliwy jest zapis 188 zdjęć gości, którym nie mogliśmy otworzyć drzwi ze względu na absencję (dodatkowo można do zapisu użyć karty SD). Ekran, który ma swoje miejsce wewnątrz domu posiada przekątną 7”. Z kolei kamera, umieszczona po zewnętrznej stronie budynku, oświetlona jest przez trzy diody LED. Warto zwrócić uwagę szukając idealnego produktu między innymi na to urozmaicenie, które, przez wykorzystanie technologii LED, umożliwia widzenie obrazu nawet w nocy.

Zainwestuj w technologię

Obecnie wideodomofony dają szerokie spektrum możliwości. Warto zorientować się, czy interesująca nas marka nie ma w posiadaniu wideodomofonów stosujących technologię IP. Dzięki niej możliwe jest sparowanie domofonu z tabletem, czy smartfonem. To z kolei sprawia, że bez wstawania z kanapy, możemy podejrzeć, kto dzwoni do naszych drzwi. Taką funkcję umożliwia specjalna aplikacja dedykowana na konkretne wideodomofony – Eura Video IP jest jedną z nich. Dostępna zarówno na system Android jak i iOS. Żeby połączyć urządzenia w ten sposób, potrzebny jest router, tablet bądź smartfon i aplikacja. Niezbędne jest połączenie internetowe. Może odbywać się ono za pomocą sieci WiFi lub bezpośrednio przez kabel sieciowy. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań pozwoli na świadome dbanie o bezpieczeństwo Twoje i domowników.