eura techJednym z ciekawych systemów producenta EuraTech jest system EURA-2EASY. Jest to system wideodomofonowy jedno lub też wielo lokatorski. Główną zaletą i zamierzeniem tego systemu jest łatwa instalacja. System zawiera minimalną potrzebną liczbę przewodów, a także zasilaczy sieciowych. Cecha ta sprawia, że produkt jest łatwy w obsłudze i spokojnie może posłużyć każdemu. Sprawdźmy więc jak działa ten system.

Funkcje systemu

Aby połączyć poszczególne moduły, które pracują w systemie potrzebny jest 2 żyłowy przewód, a także zasilacz sieciowy. Zasilacz powinien być w stanie obsłużyć 4 stacje zewnętrzne i 32 monitory. Dużą zaletą systemu jest również wysoka jakość kolorów obrazu występująca w każdym z punktów instalacji, wpływa na to modulacja FM, która przesyła obrazy oraz modulacja ASK, która przesyła dane sterujące. Do podstawowych funkcji systemu zaliczamy 2 żyłowy system połączeń między modułami, 1 centralny zasilacz, łatwą i szybką instalację, możliwość zainstalowania większej ilości monitorów oraz możliwość zdalnej obsługi przy pomocy telefonu. Jak widać system nie jest skomplikowany i jest bardzo łatwy w użyciu.

Wygoda i bezpieczeństwo

System ten zapewnia nam pełną wygodę i komfort użytkowania. Gdy na module zewnętrznej kasety odwiedzający naciśnie guzik wywoływania, automatycznie pojawi się obraz wywołującej osoby na monitorze zainstalowanym wewnątrz domu. System jest prosty w obsłudze, możemy porozmawiać z osobą znajdującą się na zewnątrz i zdecydować czy chcemy ją wpuścić. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się w domu kiedy mamy małe dzieci, mieszkamy na obrzeżach, nie czujemy się do końca bezpieczni lub też po prostu lubimy kontrolować sytuację.