wideodomofonyJeśli już wiemy jaki wideodomofon lub domofon chcemy wybrać warto także sprawdzić jak go zainstalować w domu. Sposób montażu nie należy do najłatwiejszych, jednak większość osób bez problemu powinna sobie z tym zadaniem poradzić.

Jeżeli nie mamy kompletnie pojęcia za co się zabrać i czym są przewody lepiej odpuścić sobie taką zabawę i skorzystać z pomocy specjalisty. Takie zabawy mogą źle się skończyć, a nasze bezpieczeństwo to podstawa. Jeśli jednak jesteśmy pewni, że sobie poradzimy i chcemy sami zamontować domofon warto zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa. Od czego zacząć? Pamiętajmy o tym, że przed instalacją domofonu powinniśmy wyłączyć bezpieczniki w domu, używamy jedynie produktów, które spełniają wymogi bezpieczeństwa czyli posiadają odpowiednie symbole i postępujemy zgodnie z normami i przepisami SEP. Czym są przepisy SEP? SEP jest skrótem od nazwy Stowarzyszenie Elektryków Polskich, normy te dostępne są w każdym w lokalnym zakładzie energetycznym, a także w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Warto zapoznać się z nim przed rozpoczęciem prac. Bardzo ważną zasadą bezpieczeństwa jest także to aby nie instalować transformatora na zewnątrz lub w wilgotnych pomieszczeniach.

Pamiętajmy bezpieczeństwo przede wszystkim, wybierzmy więc wideodomofony, które spełniają odpowiednie normy, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się przyjemnym i przyjaznym domem. Warto przyjrzeć się bliżej wideodomofonom Eura-Tech, są to bezpieczne i solidne produkty, które spełniają wszelkie wymagania i normy.