Każdy dom posiada swój urok i klimat, za który odpowiadamy, ale żeby był w pełni funkcjonalny konieczne jest uzbrojenie go w odpowiednie zaplecze instalacyjne. Mogą to być bardzo prozaiczne elementy, jak dopasowane do naszych potrzeb kontakty i włączniki, podstawowe instalacje wodno-kanalizacyjne czy energetyczne. W sieci elektrycznej również możemy dodać pewne elementy, które nie tylko podniosą wspomnianą funkcjonalność domu, ale nam jako mieszkańcom pomogą w jego obsłudze.

El Home to marka Eura Tech powstała w 2015 roku, a jej asortyment zaprojektowany został z myślą o wyposażeniu mieszkań i domów prywatnych. Swoim klientom Eura Tech oferuje proste rozwiązania w bardzo kompleksowej formie. Dostępne są urządzenia z zakresu automatyki i zabezpieczeń domowych Z uwagi na charakter i przeznaczenie produkty marki Eura Tech El Home są łatwe w montażu i obsłudze. W dużej mierze są to urządzenia do samodzielnej instalacji oraz programowania względem potrzeb. W serii El Home znajdują się urządzenia standardowe, a także przeznaczone do obsługi systemów automatyki budynkowej.

Projektantom serii El Home zależało na utrzymaniu prostej stylistyki wzorniczej przy zachowaniu maksimum funkcjonalności.

Marka ElHome uruchomiła system sterowania bezprzewodowego, który funkcjonuje tak jak stała instalacja związana z automatyką budynkową, jednak możliwa jest do założenia już w skończeniu instalacji, przy zabezpieczeniu finansów. System sterowników wifi Eura Tech umożliwia za pośrednictwem urządzenia mobilnego obsługę takich elementów jak oświetlenie, temperatura, sterowanie roletami, a także urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w sieci zintegrowanej.

W aplikacji przeznaczonej do obsługi systemów sterujących możliwe jest ustawienie bieżące, ale także czasowe, które odmierzając czas do włączenia lub wyłączenia urządzenia, a także czas jego funkcjonowania pozwala na większą kontrolę wydatków oraz oszczędność energii. Jak podaje producent, skorzystać mogą na tym użytkownicy bojlerów elektrycznych, kotłów CO, sprzętów RTV czy też elektrycznych wyposażeń akwarium lub oczek wodnych.

Przy ustalaniu czasu pracy możliwe jest ustalenie 8 harmonogramów, według których możliwa będzie prawidłowa praca. System ma funkcję zapamiętywania cykli, dlatego jeśli wdrożony został system obsługi urządzenia stałego możliwe jest ustalenie jego pracy z góry. Poza ustaleniem harmonogramu jest możliwe także ustalenie reakcji urządzeń w odpowiednie scenariusze dotyczące zależności urządzeń. Funkcja ustalania scenariuszy zintegrowana najczęściej jest z systemem alarmowym, kiedy wskaźniki odnotują podwyższone lub maksymalne wartości automatycznie wysyłają sygnał do stacji zabezpieczającej, która albo wyłącza urządzenie lub reguluje jej funkcjonowanie w celu obniżenia tych wartości.

Aplikacja do prawidłowego funkcjonowania wymaga wyłącznie dostępu do Internetu. Dzięki temu i gromadzeniu danych na serwerze możliwe jest udostępnienie aplikacji wraz ze wszystkimi systemami obsługi innym użytkownikom.